Yasar Üniversitesi Not Hesaplama Sistemi (yasar)

YASAR ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Not Hesaplama Sistemi

Not ortalaması hesaplama

Yasar Üniversitesi hakkında bilgi

Yasar Üniversitesi; 2001 yılında Izmir ilinde vakıf üniversitesi olarak kurulmuştur ve üniversitede 2022 yılında 4505 öğrenci eğitim görmektedir.

Üniversite web sitesi : https://www.yasar.edu.tr

Not hesaplama sayfası : Yasar Üniversitesi Not Hesaplama Sistemi

Yasar Üniversitesi not sistemi hakkında bilgi

Yasar Üniversitesi için not ortalaması hesaplanırken; program Ortalama=(Dersin Kredisi x Aldığınız Not / Kredilerinizin Toplamı) işlemini yapmaktadır. Aldığınız Not AA ise bunu 4.0, FF ise 0.0, alır. Ortalamanız 2.0 üzerindeyse dersi (koşullu) DC+ ile geçer altındaysa (koşullu) DC- ile kalırsınız. Genelde bütün üniversitelerde bu formül ile ortalama hesabı yapılmaktadır. Yasar Üniversitesi (yasar) için de bu formul kullanılmıştır.

Yasar Üniversitesi'nde okuyorsanız gano ve agno hesaplama, dönem not ortalaması hesaplama, genel not ortalaması hesaplama ve transkript hesaplama için Yasar Üniversitesine özel bu sayfayı kullanabilirsiniz. Sitemizi favori sitelere eklerseniz, bilgi kirliliği ile dolup taşan genel not ortalaması hesaplama, ortalama hesaplama, gano ortalama hesaplama, transkript hesaplama arama sonuçlarıyla hiç uğraşmadan sitemize direk ulaşabilirsiniz.

Üniversite Not Hesaplama Mobil Uygulaması

Üniversiteden yorumlar