Marmara Üniversitesi Not Hesaplama Sistemi (marmara)

MARMARA ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Not Hesaplama Sistemi

Marmara Üniversitesi

Marmara Üniversitesi Not Hesaplama Sistemi (marmara)

  1. Üniversite not ortalaması hesaplama
  2. Marmara Üniversitesi (marmara)

Not ortalaması hesaplama

Marmara Üniversitesi hakkında bilgi

Marmara Üniversitesi; 1883/1982 yılında Istanbul ilinde devlet üniversitesi olarak kurulmuştur ve üniversitede 2014 yılında 51896 öğrenci eğitim görmektedir.

Üniversite web sitesi : https://www.marmara.edu.tr

Not hesaplama sayfası : Marmara Üniversitesi Not Hesaplama Sistemi

Marmara Üniversitesi not sistemi hakkında bilgi

Marmara Üniversitesi için not ortalaması hesaplanırken; program Ortalama=(Dersin Kredisi x Aldığınız Not / Kredilerinizin Toplamı) işlemini yapmaktadır. Aldığınız Not AA ise bunu 4.0, FF ise 0.0, alır. Ortalamanız 2.0 üzerindeyse dersi (koşullu) DC+ ile geçer altındaysa (koşullu) DC- ile kalırsınız. Genelde bütün üniversitelerde bu formül ile ortalama hesabı yapılmaktadır. Marmara Üniversitesi (marmara) için de bu formul kullanılmıştır.

Marmara Üniversitesi'nde okuyorsanız gano ve agno hesaplama, dönem not ortalaması hesaplama, genel not ortalaması hesaplama ve transkript hesaplama için Marmara Üniversitesine özel bu sayfayı kullanabilirsiniz. Sitemizi favori sitelere eklerseniz, bilgi kirliliği ile dolup taşan genel not ortalaması hesaplama, ortalama hesaplama, gano ortalama hesaplama, transkript hesaplama arama sonuçlarıyla hiç uğraşmadan sitemize direk ulaşabilirsiniz.

Üniversiteden yorumlar