Kirikkale Üniversitesi Not Hesaplama Sistemi (kku)

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Not Hesaplama Sistemi

Kirikkale Üniversitesi

Kirikkale Üniversitesi Not Hesaplama Sistemi (kku)

  1. Üniversite not ortalaması hesaplama
  2. Kirikkale Üniversitesi (kku)

Not ortalaması hesaplama

Kirikkale Üniversitesi hakkında bilgi

Kirikkale Üniversitesi; 1992 yılında Kirikkale ilinde devlet üniversitesi olarak kurulmuştur ve üniversitede 2014 yılında 27.003 öğrenci eğitim görmektedir.

Üniversite web sitesi : http://www.kku.edu.tr

Not hesaplama sayfası : Kirikkale Üniversitesi Not Hesaplama Sistemi

Kirikkale Üniversitesi not sistemi hakkında bilgi

Kirikkale Üniversitesi için not ortalaması hesaplanırken; program Ortalama=(Dersin Kredisi x Aldığınız Not / Kredilerinizin Toplamı) işlemini yapmaktadır. Aldığınız Not AA ise bunu 4.0, FF ise 0.0, alır. Ortalamanız 2.0 üzerindeyse dersi (koşullu) DC+ ile geçer altındaysa (koşullu) DC- ile kalırsınız. Genelde bütün üniversitelerde bu formül ile ortalama hesabı yapılmaktadır. Kirikkale Üniversitesi (kku) için de bu formul kullanılmıştır.

Kirikkale Üniversitesi'nde okuyorsanız gano ve agno hesaplama, dönem not ortalaması hesaplama, genel not ortalaması hesaplama ve transkript hesaplama için Kirikkale Üniversitesine özel bu sayfayı kullanabilirsiniz. Sitemizi favori sitelere eklerseniz, bilgi kirliliği ile dolup taşan genel not ortalaması hesaplama, ortalama hesaplama, gano ortalama hesaplama, transkript hesaplama arama sonuçlarıyla hiç uğraşmadan sitemize direk ulaşabilirsiniz.

Üniversiteden yorumlar