Karadeniz Teknik Üniversitesi Not Hesaplama Sistemi (ktu)

KARADENIZ TEKNIK ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Not Hesaplama Sistemi

Karadeniz Teknik Üniversitesi

Karadeniz Teknik Üniversitesi Not Hesaplama Sistemi (ktu)

  1. Üniversite not ortalaması hesaplama
  2. Karadeniz Teknik Üniversitesi (ktu)

Not ortalaması hesaplama

Karadeniz Teknik Üniversitesi hakkında bilgi

Karadeniz Teknik Üniversitesi; 1955 yılında Trabzon ilinde devlet üniversitesi olarak kurulmuştur ve üniversitede 2022 yılında 45604 öğrenci eğitim görmektedir.

Üniversite web sitesi : https://www.ktu.edu.tr

Not hesaplama sayfası : Karadeniz Teknik Üniversitesi Not Hesaplama Sistemi

Karadeniz Teknik Üniversitesi not sistemi hakkında bilgi

Karadeniz Teknik Üniversitesi için not ortalaması hesaplanırken; program Ortalama=(Dersin Kredisi x Aldığınız Not / Kredilerinizin Toplamı) işlemini yapmaktadır. Aldığınız Not AA ise bunu 4.0, FF ise 0.0, alır. Ortalamanız 2.0 üzerindeyse dersi (koşullu) DC+ ile geçer altındaysa (koşullu) DC- ile kalırsınız. Genelde bütün üniversitelerde bu formül ile ortalama hesabı yapılmaktadır. Karadeniz Teknik Üniversitesi (ktu) için de bu formul kullanılmıştır.

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde okuyorsanız gano ve agno hesaplama, dönem not ortalaması hesaplama, genel not ortalaması hesaplama ve transkript hesaplama için Karadeniz Teknik Üniversitesine özel bu sayfayı kullanabilirsiniz. Sitemizi favori sitelere eklerseniz, bilgi kirliliği ile dolup taşan genel not ortalaması hesaplama, ortalama hesaplama, gano ortalama hesaplama, transkript hesaplama arama sonuçlarıyla hiç uğraşmadan sitemize direk ulaşabilirsiniz.

Üniversite Not Hesaplama Mobil Uygulaması

Üniversiteden yorumlar