Izmir Üniversitesi Not Hesaplama Sistemi (izmir)

IZMIR ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Not Hesaplama Sistemi

Not ortalaması hesaplama

Izmir Üniversitesi hakkında bilgi

Izmir Üniversitesi; 2007 yılında Izmir ilinde vakıf üniversitesi olarak kurulmuştur ve üniversitede 2022 yılında 5335 öğrenci eğitim görmektedir.

Üniversite web sitesi : https://www.izmir.edu.tr

Not hesaplama sayfası : Izmir Üniversitesi Not Hesaplama Sistemi

Izmir Üniversitesi not sistemi hakkında bilgi

Izmir Üniversitesi için not ortalaması hesaplanırken; program Ortalama=(Dersin Kredisi x Aldığınız Not / Kredilerinizin Toplamı) işlemini yapmaktadır. Aldığınız Not AA ise bunu 4.0, FF ise 0.0, alır. Ortalamanız 2.0 üzerindeyse dersi (koşullu) DC+ ile geçer altındaysa (koşullu) DC- ile kalırsınız. Genelde bütün üniversitelerde bu formül ile ortalama hesabı yapılmaktadır. Izmir Üniversitesi (izmir) için de bu formul kullanılmıştır.

Izmir Üniversitesi'nde okuyorsanız gano ve agno hesaplama, dönem not ortalaması hesaplama, genel not ortalaması hesaplama ve transkript hesaplama için Izmir Üniversitesine özel bu sayfayı kullanabilirsiniz. Sitemizi favori sitelere eklerseniz, bilgi kirliliği ile dolup taşan genel not ortalaması hesaplama, ortalama hesaplama, gano ortalama hesaplama, transkript hesaplama arama sonuçlarıyla hiç uğraşmadan sitemize direk ulaşabilirsiniz.

Üniversite Not Hesaplama Mobil Uygulaması

Üniversiteden yorumlar