Istanbul Teknik Üniversitesi Not Hesaplama Sistemi (itu)

ISTANBUL TEKNIK ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Not Hesaplama Sistemi

Istanbul Teknik Üniversitesi

Istanbul Teknik Üniversitesi Not Hesaplama Sistemi (itu)

  1. Üniversite not ortalaması hesaplama
  2. Istanbul Teknik Üniversitesi (itu)

Not ortalaması hesaplama

Istanbul Teknik Üniversitesi hakkında bilgi

Istanbul Teknik Üniversitesi; 1773/1944 yılında Istanbul ilinde devlet üniversitesi olarak kurulmuştur ve üniversitede 2022 yılında 20493 öğrenci eğitim görmektedir.

Üniversite web sitesi : https://www.itu.edu.tr

Not hesaplama sayfası : Istanbul Teknik Üniversitesi Not Hesaplama Sistemi

Istanbul Teknik Üniversitesi not sistemi hakkında bilgi

Istanbul Teknik Üniversitesi için not ortalaması hesaplanırken; program Ortalama=(Dersin Kredisi x Aldığınız Not / Kredilerinizin Toplamı) işlemini yapmaktadır. Aldığınız Not AA ise bunu 4.0, FF ise 0.0, alır. Ortalamanız 2.0 üzerindeyse dersi (koşullu) DC+ ile geçer altındaysa (koşullu) DC- ile kalırsınız. Genelde bütün üniversitelerde bu formül ile ortalama hesabı yapılmaktadır. Istanbul Teknik Üniversitesi (itu) için de bu formul kullanılmıştır.

Istanbul Teknik Üniversitesi'nde okuyorsanız gano ve agno hesaplama, dönem not ortalaması hesaplama, genel not ortalaması hesaplama ve transkript hesaplama için Istanbul Teknik Üniversitesine özel bu sayfayı kullanabilirsiniz. Sitemizi favori sitelere eklerseniz, bilgi kirliliği ile dolup taşan genel not ortalaması hesaplama, ortalama hesaplama, gano ortalama hesaplama, transkript hesaplama arama sonuçlarıyla hiç uğraşmadan sitemize direk ulaşabilirsiniz.

Üniversite Not Hesaplama Mobil Uygulaması

Üniversiteden yorumlar