Firat Üniversitesi Not Hesaplama Sistemi (firat)

FIRAT ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Not Hesaplama Sistemi

Not ortalaması hesaplama

Firat Üniversitesi hakkında bilgi

Firat Üniversitesi; 1967/1975 yılında Elazig ilinde devlet üniversitesi olarak kurulmuştur ve üniversitede 2022 yılında 27014 öğrenci eğitim görmektedir.

Üniversite web sitesi : https://www.firat.edu.tr

Not hesaplama sayfası : Firat Üniversitesi Not Hesaplama Sistemi

Firat Üniversitesi not sistemi hakkında bilgi

Firat Üniversitesi için not ortalaması hesaplanırken; program Ortalama=(Dersin Kredisi x Aldığınız Not / Kredilerinizin Toplamı) işlemini yapmaktadır. Aldığınız Not AA ise bunu 4.0, FF ise 0.0, alır. Ortalamanız 2.0 üzerindeyse dersi (koşullu) DC+ ile geçer altındaysa (koşullu) DC- ile kalırsınız. Genelde bütün üniversitelerde bu formül ile ortalama hesabı yapılmaktadır. Firat Üniversitesi (firat) için de bu formul kullanılmıştır.

Firat Üniversitesi'nde okuyorsanız gano ve agno hesaplama, dönem not ortalaması hesaplama, genel not ortalaması hesaplama ve transkript hesaplama için Firat Üniversitesine özel bu sayfayı kullanabilirsiniz. Sitemizi favori sitelere eklerseniz, bilgi kirliliği ile dolup taşan genel not ortalaması hesaplama, ortalama hesaplama, gano ortalama hesaplama, transkript hesaplama arama sonuçlarıyla hiç uğraşmadan sitemize direk ulaşabilirsiniz.

Üniversite Not Hesaplama Mobil Uygulaması

Üniversiteden yorumlar