Ege Üniversitesi Not Hesaplama Sistemi (ege)

EGE ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Not Hesaplama Sistemi

Not ortalaması hesaplama

Ege Üniversitesi hakkında bilgi

Ege Üniversitesi; 1955 yılında Izmir ilinde devlet üniversitesi olarak kurulmuştur ve üniversitede 2022 yılında 51215 öğrenci eğitim görmektedir.

Üniversite web sitesi : https://www.ege.edu.tr

Not hesaplama sayfası : Ege Üniversitesi Not Hesaplama Sistemi

Ege Üniversitesi not sistemi hakkında bilgi

Ege Üniversitesi için not ortalaması hesaplanırken; program Ortalama=(Dersin Kredisi x Aldığınız Not / Kredilerinizin Toplamı) işlemini yapmaktadır. Aldığınız Not AA ise bunu 4.0, FF ise 0.0, alır. Ortalamanız 2.0 üzerindeyse dersi (koşullu) DC+ ile geçer altındaysa (koşullu) DC- ile kalırsınız. Genelde bütün üniversitelerde bu formül ile ortalama hesabı yapılmaktadır. Ege Üniversitesi (ege) için de bu formul kullanılmıştır.

Ege Üniversitesi'nde okuyorsanız gano ve agno hesaplama, dönem not ortalaması hesaplama, genel not ortalaması hesaplama ve transkript hesaplama için Ege Üniversitesine özel bu sayfayı kullanabilirsiniz. Sitemizi favori sitelere eklerseniz, bilgi kirliliği ile dolup taşan genel not ortalaması hesaplama, ortalama hesaplama, gano ortalama hesaplama, transkript hesaplama arama sonuçlarıyla hiç uğraşmadan sitemize direk ulaşabilirsiniz.

Üniversite Not Hesaplama Mobil Uygulaması

Üniversiteden yorumlar