Ankara Üniversitesi Not Hesaplama Sistemi (ankara)

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Not Hesaplama Sistemi

Not ortalaması hesaplama

Ankara Üniversitesi hakkında bilgi

Ankara Üniversitesi; 1946 yılında Ankara ilinde devlet üniversitesi olarak kurulmuştur ve üniversitede 2022 yılında 39624 öğrenci eğitim görmektedir.

Üniversite web sitesi : https://www.ankara.edu.tr

Not hesaplama sayfası : Ankara Üniversitesi Not Hesaplama Sistemi

Ankara Üniversitesi not sistemi hakkında bilgi

Ankara Üniversitesi için not ortalaması hesaplanırken; program Ortalama=(Dersin Kredisi x Aldığınız Not / Kredilerinizin Toplamı) işlemini yapmaktadır. Aldığınız Not AA ise bunu 4.0, FF ise 0.0, alır. Ortalamanız 2.0 üzerindeyse dersi (koşullu) DC+ ile geçer altındaysa (koşullu) DC- ile kalırsınız. Genelde bütün üniversitelerde bu formül ile ortalama hesabı yapılmaktadır. Ankara Üniversitesi (ankara) için de bu formul kullanılmıştır.

Ankara Üniversitesi'nde okuyorsanız gano ve agno hesaplama, dönem not ortalaması hesaplama, genel not ortalaması hesaplama ve transkript hesaplama için Ankara Üniversitesine özel bu sayfayı kullanabilirsiniz. Sitemizi favori sitelere eklerseniz, bilgi kirliliği ile dolup taşan genel not ortalaması hesaplama, ortalama hesaplama, gano ortalama hesaplama, transkript hesaplama arama sonuçlarıyla hiç uğraşmadan sitemize direk ulaşabilirsiniz.

Üniversite Not Hesaplama Mobil Uygulaması

Üniversiteden yorumlar